kontakt Xenon-Dent galeria Xenon-Dent poradyt Xenon-Dent zakres usług Xenon-Dent o Xenon-Dent Kielce
Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 1 Slide 2
Xenon-Dent Stomatologia Kielce

Porady

Kilka słów o piaskowaniu zębów
Piaskowanie zębów to jeden z podstawowych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach dentystycznych. Polega na usuwaniu wszelkich osadów z zębów za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby.


Kiedy warto piaskować zęby?
Piaskowanie zębów można traktować jako regularny zabieg profilaktyczny, ale tylko wtedy, kiedy na zębach rzeczywiście występuje osad. W zależności od trybu życia i stanu uzębienia, piaskowanie przeprowadza się nawet co kilka miesięcy.
Szczególnie często zabiegowi piaskowania powinni poddawać się palacze oraz osoby pijące dużo kawy i herbaty. Częstsze piaskowanie zaleca się także po założeniu aparatu ortodontycznego.
Piaskowanie stosuje się także jako zabieg przygotowujący przed wybielaniem zębów oraz jako uzupełnienie skalingu (zabiegu usuwania kamienia nazębnego).

Czy piaskowanie jest bolesne?
Piaskowanie zębów nie jest bolesne, ale pacjenci są narażeni na niewielki dyskomfort. Wynika on głównie z możliwiści krótkotrwałego podrażnienia dziąseł. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, a wszelkie niedogodności i ewentualne podrażnienia ustępują zwykle w ciągu kilku godzin po zabiegu.

O nas | Zakres usług | Porady | Galeria | KontaktXenon-Dent
Created by simplycreative - agencja kreatywna