kontakt Xenon-Dent galeria Xenon-Dent poradyt Xenon-Dent zakres usług Xenon-Dent o Xenon-Dent Kielce
Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 1 Slide 2
Xenon-Dent Stomatologia Kielce

Porady

Higiena jamy ustnej po ekstrakcji zęba
Po usunięciu zęba musisz w sposób szczególny zadbać o higienę jamy ustnej. Poniżej przedstawiamy wskazówki, które to ułatwią:

1. Zagryzaj gazik przez 30 minut, ażeby zatamować jakiekolwiek krwawienie. Jeżeli krwawienie utrzymuje się, należy wymienić gazik i kontynuować uciskanie.

2. Przez co najmniej 24 godziny nie powinieneś: palić, pić przez słomkę/rurkę, pić alkoholu, napojów gazowanych ani napojów gorących, wydmuchiwać nosa, spluwać nadmiernie, płukać obficie ust - nawet po wymyciu zębów, zażywać Polopiryny i Aspiryny. Każda z tych czynności może spowodować przemieszczenie się z „gniazda” naturalnego skrzepu powstającego w miejscu zabiegu, powodując w takim przypadku zjawisko „suchego zębodołu” i wystąpienie niepotrzebnego bólu. Gdyby do tego doszło, skontaktuj się z nami!

3. Zachowaj dietę miękką przez resztę dnia - pokarmy jak ciepła zupa, lody, koktajle mleczne (proszę pamiętać: żadnych słomek/rurek) itp.

4. Jeżeli ból, dyskomfort czy krwawienie utrzymuje się albo pogarsza, umów się na wizytę kontrolną u nas.

5. Jeżeli zostały zalecone jakieś leki, proszę je przyjmować zgodnie z instrukcjami. Jeżeli posiadasz się w domu leki przeciwbólowe, możesz je stosować zgodnie z zaleceniami. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, czy wszystko przebiega prawidłowo – skontaktuj się z nami.
O nas | Zakres usług | Porady | Galeria | KontaktXenon-Dent
Created by simplycreative - agencja kreatywna